Sprężysta i gładka skóra jest możliwa nawet po 30 roku życia. Istnieje lecz pewien warunek musisz zaprzyjaźnić się z kolagenem.

Ma on dobroczynny wpływ nie tylko na wygląd – jak powszechnie wiadomo ale jest podstawowym budulcem skóry. Ponadto jest odpowiedzialny za jędrność i wytrzymałość naszych ścięgien.

Kolagen na stawy

Kolagen to składnik dużej części tkanek i narządów ludzkiego organizmu. Największe jego pokłady znajdują się w skórze, następnie w kościach, chrząstkach , a także wiązadłach. Zasadniczą funkcją kolagenu jest utrzymanie odporności na rozciąganie oraz elastyczności narządów. Pełni także ważną funkcję w procesie gojenia ran. odpowiedni poziom w organizmie gwarantuje elastyczność i jędrność skóry przez długie lata.

Kolagen w medycynie estetycznej stosuje się przede wszystkim do wypełnienia zmarszczek czy też redukcji blizn. Dodatkowo znaleźć go można w wielu suplementach kosmetycznych takich jak kremy czy żele. Stoowany w formie tabletek kolagen działa od wewnątrz na odbudowę chrząstek oraz poprawę kondycji stawów. Uzupełnia także wszelakie niedobory kolagenu w skórze.

Dotychczas preparaty kosmetyczne czy suplementy diety posiadające czysty kolagen były zarezerwowane głównie dla celebrytów. Obecnie naturalny kolagen znajduje się w aptekach, jak również na oficjalnych witrynach internetowych producentów – gdzie kupno jest najbezpieczniejszą opcją. Wielką popularność zyskał kolagen rybiego pochodzenia należący do klasy A. Postać ta pod względem budowy jest najbardziej zbliżona do ludzkiego kolagenu dlatego też jest najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

Kolagen rybi w proszku czy tabletkach

Naturalny kolagen można nabyć w wersji wygodnych kapsułek. Suplementy kolagenowe w formie proszku dodaje się zazwyczaj do wody czy soków. Mogą również stanowić uzupełnienie jogurtów i owsianek. Często tego typu suplementy zawierają substancję pomocnicze. Jest nią np.: lewoskrętna witamina C, nasila ona działanie kolagenu. Regularne korzystanie z produktów kolagenowych zwiększa elastyczność oraz sprężystość skóry, a dodatkowo opóźnia proces starzenia. Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem.